+48 789 102 722 14 dni na zwrot Progi rabatowe nawet do -10%!

Łączenie różnych formatów płytek w tej samej przestrzeni

0

Łączenie różnych formatów płytek w tej samej przestrzeni

Potrzeba łączenia elementów o różnych rozmiarach lub kształtach w tej samej przestrzeni może wynikać z wielu powodów. Niekiedy układanie modułowe pomaga w ustawieniu akcentów lub urozmaiceniu monotonnych płytek, a czasami może być doskonałym sposobem na zaoszczędzenie wysiłku i pieniędzy poprzez wyeliminowanie skomplikowanego i kosztownego przycinania płytek. Głównymi zasadami udanej kombinacji są przemyślenie, umiar i ścisła kalkulacja wstępna.

 

Układ modułowy w monochromatycznym wnętrzu
Połączenie płytek w różnych rozmiarach to doskonałe rozwiązanie do modnego, monochromatycznego wnętrza. Elementy w tym samym kolorze, ułożone naprzemiennie w rytmiczny wzór, będą wyglądać stylowo i elegancko. Ożywi przestrzeń, doda jej dynamiki i nie sprawi wrażenia zagraconej.

W metodzie modułowej można zastosować zarówno monochromatyczne płytki wielkoformatowe w prostych kolorach podstawowych, jak i ceramiczne imitacje betonu, kamienia i drewna. Aby znaleźć najlepszy wzór dla konkretnego pomieszczenia, najlepiej skorzystać z gotowego schematu lub zamówić wstępny projekt.

Wielkoformatowy gres biały ze złotą żyłą Marazzi Grande Marble Look Golden White Matt M8AA 120x120 Płytki podłogowe beton Grey Wind Mild lappato 60x60


Robim akcenty
płytkami, które mają inny format niż glazura podstawowa, są często wykorzystywane do akcentowania obszarów. Efektowne przykłady takiego udanego zastosowania można znaleźć nie tylko we współczesnym wzornictwie, ale także w klasycznych wnętrzach:

-akcenty mozaikowe na wielkoformatowych okładzinach;

-specjalne płytki inspirowane drewnem i wstawki dekoracyjne z płytek o nietypowych kształtach na stonowanym tle;

-klasyczne układanie, łączące standardowe prostokątne elementy z dekoracyjnymi wstawkami w postaci wąskich i szerokich cokołów oraz obrzeży;

-płytka oddzielająca przestrzeń roboczą kuchni od części dziennej w mieszkaniach typu studio;

-tradycyjny wzór dywanu, który może składać się z różnych form, ale niezmiennie akcentuje centralny wzór i ozdobne obramowanie.

 

Wielu europejskich producentów specjalnie uzupełnia swoje kolekcje o elementy dekoracyjne i mozaiki, które różnią się od podstawowej płytki wzorem i formatem, co znacznie ułatwia wybór.

Mozaika oktagonalna biała z czarna wstawka El Casa Octagon Black n White 29,5x29,5 

Mozaika szklana dell arte hex copper 291x-305 Mozaika francuska jodełka biało-szara 26,3x29,3

Dopasowanie do mnogości
Czasami wielkość pomieszczenia może utrudniać wybór odpowiedniego materiału wykończeniowego. Dzieje się tak często nie tylko w ciasnych miejskich mieszkaniach, ale także w pomieszczeniach o nietypowym kształcie. W przypadkach, gdy nie chcemy uciekać się do kosztownego przycinania elementów, można spróbować połączyć płytki o różnych formatach, ale o podobnym lub harmonijnym wzornictwie.


Zwykle mnogość jest dość łatwa do utrzymania, jeśli w ramach tej samej kolekcji prezentowane są elementy o różnych rozmiarach, ponieważ producent zwykle uwzględnia możliwość łączenia płytek, a czasem sam proponuje ciekawe kombinacje dekoracyjne.

 
Płytki patchworkowe
Przytulny, klimatyczny styl wywodzący się z tradycji patchworkowej wydaje się dawać możliwość eksperymentowania nie tylko z wzorami, ale i formatami płytek. Tutaj płytki o różnych rozmiarach, kolorach i kształtach można dowolnie łączyć, przekształcając wizualny chaos w harmonijny wzór.

Dopasowanie elementów wymaga sporo wysiłku, ale efekt może być naprawdę stylowy i niepowtarzalny.

   
   

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie. Sklepy Shoper Shopify SEO Shoper by cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony