Fornir kamienny jako sposób na wykończenie i dekorację wnętrza

0

Aranżacja pomieszczeń w domu jest sprawą niezwykle ważna, ponieważ wygląd wnętrz mówi nie tylko o charakterze mieszkania, ale i o charakterze domowników. Warto więc zdecydować się na rozwiązania nie tylko estetyczne, ale też trwałe i odporne na uszkodzenia. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyroby, które swoim wyglądem mają imitować kamień. Jednym z nich jest właśnie fornir kamienny. Podpowiadamy więc, czym on jest oraz w jaki sposób można go wykorzystać.

Czym charakteryzuje się fornir kamienny?

Fornir, który można znaleźć w szerokiej ofercie naszego sklepu jest typowym dekoracyjnym kamieniem. Występuje on w postaci bardzo cienkich (kilkumilimetrowych) arkuszy. Warto wspomnieć również, że arkusze tego materiału cechują się dużą elastycznością a zarazem trwałością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fenomen tego surowca polega na tym, że bardzo skutecznie imituje on kamień - daje więc niezwykle eleganckie oraz szlachetne wykończenie każdego wnętrza. Rozmiary arkuszy forniru to najczęściej 120x140cm i takie właśnie wyroby można znaleźć w naszej ofercie.

Jakie są zalety wykorzystania forniru do aranżacji wnętrza?

Tym, co zwraca uwagę niemal wszystkich klientów, jest niezwykła łatwość w obsłudze tego wyrobu. Forniry kamienne cechuje to, że są tworzone w formie samoprzylepnych arkuszy, dzięki czemu nie ma konieczności wykorzystywania specjalistycznych materiałów do ich wykorzystania. Warto wspomnieć, że jest to materiał niezwykle trwały. Jest tak dlatego, że fornir produkowany jest z naturalnych łupków, zazwyczaj na podkładzie z żywicy poliestrowej i wzmacniany włóknem szklanym. Dzięki temu, że jest to surowiec bardzo elastyczny, łatwo utworzyć z niego niezwykle efektowną dekorację.

Gdzie można zastosować wspomniany surowiec?

Dzięki temu, że imitacja kamienia jest obecnie niezwykle modna, taką dekorację można wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu. Przykładowo, fornir z czarnego łupku może być idealnym rozwiązaniem w łazience. Dzięki swej ciemnej barwie jest on w stanie wyciszyć i uspokoić wnętrze, co pozwoli mieszkańcom na pełen relaks. Warto wspomnieć o tym, że surowiec ten nie chłonie wody, co jest jego kolejną zaletą. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie forniru w kuchni, w celu stworzenia pięknego i wytrzymałego blatu kuchennego. Choć surowiec ten jest dość cienki, cechuje go również niezwykła odporność na ściernie oraz bardzo wysokie temperatury, dlatego właśnie kuchnia będzie dla niego idealnym miejscem. Fornir wykorzystuje się bardzo często jako pokrycie ścian oraz powierzchni użytkowych, więc można zastosować go z powodzeniem w korytarzu czy salonie. Wynika więc z tego, że jest to materiał bardzo elegancki. Dzięki temu, że zazwyczaj występuje w bardzo jasnych lub też ciemnych kolorach, można połączyć go z elementami drewnianymi, ale też innymi płytkami o podobnym charakterze.

Jak wybrać odpowiedni surowiec do charakteru wnętrza?

Jeśli mamy problem z tym, jaki fornir wybrać do swego mieszkania, warto zastosować się do ogólnych zasad aranżacji wnętrz. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że płyty o jasnych barwach są w stanie optycznie powiększyć małe i wąskie pomieszczenie. Dają też wrażenie pewnej przytulności i domowej atmosfery. Jeśli chodzi o ciemne płyty, lepiej zastosować je w dość obszernych wnętrzach, takich jak salon. Z drugiej zaś strony, ciemne kolory uspokajają pomieszczenia, można więc stosować je w łazience. Warto zastanowić się też nad tym, jaki efekt ostateczny pragniemy uzyskać oraz jaki charakter mają pozostałe dekoracje. Jak wiadomo, kamień jest niezwykle eleganckim i szlachetnym surowcem w wykończeniach wnętrz, więc świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o nowoczesnym, surowym wyglądzie. Jeśli jednak połączymy fornir kamienny z elementami drewnianymi, miękkimi dywanami, czy też kolorowymi dekoracjami, uzyskamy bardzo przytulny efekt.

Fornir kamienny jest niezwykle eleganckim, a zarazem naturalnym sposobem na dekorację i wykończenie każdego wnętrza. Warto więc zainwestować w ten surowiec i zapoznać się z szeroką ofertą naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sample text
Promocja kończy się za:

00 dni00godzin00minut00 sekund

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep korzysta z oprogramowania Shoper © 2016-2019 Biblioteka Glazury. Wszelkie prawa zastrzeżone.